tvořím, peču, čtu

Příjemný večer všem. Počasí přímo vyzývá k nějakému tvoření, pečení dobrůtky, čtení nebo prostě jenom lenošení a protože lenošit moc neumím, tak jsem něco tvořila, něco upekla a něco přečetla. Ne nebojte, to všechno jsem nestihla dnes, ale v průběhu několika minulých dnů.

Ze dvou klubíček zajímavé příze (název jsem zapomněla) jsem upletla nákrčník.
Návod na čepici jsem našla u Barunky. Nejsem sice čepicový tip, ale v práci bude dobrá.


Včera jsem pekla hned dvakrát. Sýrové štrafulky, hodně oblíbené


a zdravou mrkvovou bábovku, ta je jen pro mě, k její konzumaci nikoho jiného asi nepřesvědčím


Dostala jsem knížku Malý pražský erotikon od Patrika Hartla. Je zábavným obrazem milostného života, líčí intimní touhy, okamžiky radosti i katastrofy od předškolního věku až po věk důchodový členů dvou sousedících rodin. Četla se moc dobře, stejně jako první knížka tohoto autora.


Knížku, kterou ještě čtu, napsal Josef Fousek a jmenuje se Na cestách s anděly. Je to moc milé počteníčko o cestování, setkávání, vzpomínání. Josef Fousek píše texty, básně, fejetony, napsal mimo jiné i text známé písničky Až mě andělé.


Snad andělé provází každého z nás. I tak se opatrujte a mějte krásné dny,

vaše Marcela
You May Also Like

14 komentářů

 1. Marcelko, tvůj anděl má krásná křídla :o)
  Jana

  OdpovědětVymazat
 2. Marcelko, jsi činorodá žena, to je jasné! Pečeš dobrůtky, čteš zajímavé knížky a čepice ti sluší!
  Měj hezký večer, Helena

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Helenko, mám teď jen trochu víc chuti do všeho, tak toho musím využít, než to zase přejde, hezké dny, pa

   Vymazat
 3. Marcelko usmívá se tady nad tvým příspěvkem... Máme dost podobné tvoření díky Barunce a já take zrovna čtu erotikon.. Knížka je pro mne opravdu oddychová a zábavná..
  Máš nádherného anděla.Přeji ti krásné dny.. jo a u nás si zdravé dobrůtky baštím také sama😉.Z❤❤

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zdeni, díky Barunce nemusím vymýšlet nic sama(někdy se to hodí), za celé léto jsem přečetla jednu jedinou knihu, tak se teď na čtení docela těším, měj se moc hezky,pa

   Vymazat
 4. Marci, čepice ti náhodou moc sluší. :-)Nákrčník jsi vymyslela zajímavě, možná se budu opičit, neva? ;-) Děkuji za tipy na zajímavé čtení na dlouhé zimní večery. Anděl se mi také moc líbí, to bychom zvládli i s dětmi ve škole, polínek máme doma dost... Hezký den, D. :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dášo, čepice vyšla docela dobře, jen jsem si uvědomila, že moje vlasy by potřebovaly zásah kadeřnice, na nákrčník patent nemám, takže určitě neva, naopak jsem ráda, že se líbí, s andílky si určitě poradíte, měj se hezky, pa

   Vymazat
 5. Parádní nákrčník....na zimu ideální...ila

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ilonko, ještě jsem ho nevyzkoušela, ale čepice už slouží, hezké dny, pa

   Vymazat
 6. Marcel, ty jsi akční....u mě podzimní lenora :)
  Užívej si podzimu se vším všudy!!!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Evi, jen využívám chuť něco tvořit, než přijde nechuť (a ona určitě přijde), po dlouhé době se u nás ukázalo sluníčko, tak je to ještě o něco lepší, měj se moc hezky, pa

   Vymazat
 7. Ahoj, Marcelko! Nákrčník je moc pěkný, vlna se mi líbí. Jo, s mrkvovou bábovkou to znám. Taky se mi na podobné zdravější věci doma šklebí, nic si z toho nedělej :-) díky za tipy na príma knížky. Krásnou neděli!

  OdpovědětVymazat
 8. Marcelko, taky jsem si myslela, že nejsem čepicový typ, ale předloni jsem ai jednu uháčkovala (hodně podobnou té tvé) a nosím ji teď každou zimu. Takže určitě taky využiješ. Jana

  OdpovědětVymazat